Mantık oyunu: Dizi izleyenler 2 mantık hatasını şıp diye buluyor

Mantık oyunu: Dizi izleyenler 2 mantık hatasını şıp diye buluyor

Yanal Düşünme ve Problem Çözme Becerilerinizi Geliştirin

Yanal düşünme ve problem çözme becerilerinizi test edebileceğiniz bulmacalar, her yaştan ve bölgeden insan tarafından büyük ilgi görüyor. Zeka oyunlarının sandığınızdan daha fazla faydası vardır. Bu oyunlar, düşüncelerinizi genişletmenin ve problem çözme becerilerinizi geliştirmenin eğlenceli bir yoludur. Ayrıca, stres ve can sıkıntısını gidermeye de yardımcı olabilirler. Sıkıcı bir gün geçiriyor olun ya da doğuştan gelen yeteneklerinizi test etmek istiyor olun, doğru yerdesiniz. Beyninize meydan okuyarak eğlenmeye hazır olun ve bu "hatayı bulun" zeka oyunu bulmacasını çözmeye çalışın. Hadi başlayalım.

Resimdeki Gizli Hatayı Bulabilir Misiniz?

Bu resimli bulmaca, silindir şapka, yelek ve pantolondan oluşan bir beyefendi kıyafeti giymiş bir adamı tasvir ediyor. Adam, bir elinde baston, diğer elinde puro tutarken, kırsal bir bölgede bir nehrin üzerinden geçen küçük bir köprüde yürüyor. İlk bakışta fark edilmese de bu köprü resimli yapbozda büyük bir hata var.

Göreviniz, 6 saniye içinde bu resimdeki hatayı bulmak. Bu bulmacayı çözebilir misiniz?

Zeka Bulmacası Cevabı

Bu zeka oyununda, nehrin yukarı doğru akmadığını fark etmelisiniz. Nehrin kaynağı, mantıksız bir şekilde köprünün altında görünüyor. Ayrıca, dikkatli bir okuyucumuz, köprünün kilit taşının ters olduğunu ve bu durumun kemer köprülerin tüm amacını alt üst ettiğini belirtmiştir. Yani bu köprü resminde iki hata bulunmaktadır.